TIPY na seriály a filmy /  18. září 2017 /  2502 zhlédnutí

Oficiální popis : Seriál plný konfliktů a krveprolití, který je ale především rodinnou ságou. Sleduje příběh Ragnara Lothbroka, zvědavého muže, který vždy hledá cestu k dobytí nových světů. 

Mladý farmář a muž od rodiny, Ragnar, je frustrovaný nedobrodružnou politikou místního náčelníka Earla Haraldsona, posílajícího je každé léto na východ, do Ruska a Baltských zemí, jejichž obyvatelé jsou chudí materiálně i na počty. Ragnar se zároveň považuje za potomka Odina, boha válečníků zabitých v boji, ale také zvědavosti, což se samozřejmě projevuje na jeho přístupu k životu.

Seriál tak obecně ukáže Ragnarovy ambice objevit území za oceánem na západě a problémy, které to přinese. Milý Ragnar a jeho přítel Floki, úplný šašek, společně dokáží postavit novou generaci lodí - rychlejší, elegantnější, vyřezané nádherněji než cokoliv jiného na moři a jejich dobrodružství tak může započít. 

Zdroj: http://www.serialzone.cz/serial/vikingove/#ixzz4t1HlbwKv

Iluminační popis : Seriál se skvělou formou vrací do dob Vikingských rabování. Popisuje a ukazuje střet různých civilizací a náboženských hodnot. Ať už jde o křesťanskou Anglii, Francii, či muslimské Španělsko. Plavby do světů, které Skandinávské země ještě neviděli. Také poukazuje na různé problematiky náboženských dogmat. Syrové obětování Bohům bez obalu a mocenské zájmy, které většinou doprovází mrtví nevinní lidé. Slepý muž, který vidí budoucnost, proroctví, synové Bohů a další mystické příběhy. Norská mytologie převedená do úžasného seriálu. Seriál mě vtáhl do děje a nepustil... a hlavně, je to jeden z těch seriálů, kde si nejste nikdy jistí, co se stane a koho Valhalla přivítá! 

Drama / Historický / Dobrodružný / Akční

Počet sérií : 5.

Seriál obsahuje násilí a nahotu.

USA anglický jazyk s titulky, dostupný z Prima COOL v češtině

Související videa

Podpořte projekt Iluminace!

Dobrý den, pokud se Vám moje práce a projekt Iluminace líbí, můžete přispět na provoz stránek, natáčení videí a aktivity, které pro Vás připravuji. Darem podpoříte projekt, který je určen pro lidi a jejich transformaci na základě prolomení okovů Matrixu uvědoměním si, že se světem je něco špatně. Tento projekt je časově i finančně náročný a proto jakákoliv částka pomůže a potěší. Děkuji

Fio účet: 2901891524/2010

IBAN: CZ2420100000002901891524

BIC/SWIFT:FIOBCZPPXXX

PayPal: broz.rimmer@gmail.com