TIPY na seriály a filmy /  18. září 2017 /  1837 zhlédnutí

Oficiální popis : Příběh o skupině osmi cizinců z různých částí světa, kteří se v důsledku tragické smrti náhle ocitnou duševně a citově zapojeni. Pokouší se udělat si obrázek, proč se to stalo a co to znamená pro budoucnost lidstva. Tajemný a mocný muž jménem Jonas se je bude snažit přivést dohromady, zatímco další cizinec Mr. Whispers a jeho organizace se je pokusí zajmout nebo zavraždit. Každá epizoda se zaměří na jeden charakter a jeho příběh.

Zdroj: http://www.serialzone.cz/serial/sense8/#ixzz4t1gitclH

Iluminační popis : Seriál vznikl pod taktovkou bratra a sestry (dnes už jen sester) Wachovských, tedy tvůrců Matrixu a Atlasu Mraků, což samo o sobě znamená mnoho mikroskopických indicií, které odkazují na mnohá filosofická díla naší historie, alternativní výklady běhu našeho světa a pravé lidské schopnosti a možnosti jak fyzické, tak duchovní (rozumějte duševní). Mám-li poodhalit skutečné poselství seriálu, pak je to propojení člověka s člověkem, ať se nachází kdekoliv na planetě. Tvůrci se nám snaží demonstrovat myšlenku, že jakákoliv zkušenost a zdatnost je přenosná. Taktéž je představena tajná skupina, která všechny obyvatele planety s „nadpřirozenými“ schopnostmi buď vězní a zkoumá, či podle stavu ohrožení pro systém jsou rovnou zabiti. Skupina má ukazovat na chapadla dnešního Řádu, který má potlačovat jakoukoliv kreativní potřebu, pokud netvoří pro jádro Systému. Svým způsobem je tento seriál obdobou Hrdinů (Heroes), namísto teenagerů sleduje osudy napříč světem a náboženským, či genderovým zaměřením.

Na závěr, nejde o revoluční představení myšlenky otroctví mysli, jaká byla představena v Matrixu, spíše jde o připomenutí si svých možností a vnitřního propojení, které se může projevit kdykoliv a s kýmkoliv na světě. Při tomto spojení lze získat schopnosti a vědomosti takového významu, které by potlačily sílu smrtícího systému, proto se snaží takové jedince umlčet jakýmkoliv způsobem.

/Děkuji Michal Černý/

Drama / SciFi / Thriller

Počet sérií : 2.

Obsahuje vulgarity běžné mluvy, obsahuje sexuální scény.

USA anglický jazyk s titulky.

 

 

Související videa

Podpořte projekt Iluminace!

Dobrý den, pokud se Vám moje práce a projekt Iluminace líbí, můžete přispět na provoz stránek, natáčení videí a aktivity, které pro Vás připravuji. Darem podpoříte projekt, který je určen pro lidi a jejich transformaci na základě prolomení okovů Matrixu uvědoměním si, že se světem je něco špatně. Tento projekt je časově i finančně náročný a proto jakákoliv částka pomůže a potěší. Děkuji

Fio účet: 2901891524/2010

IBAN: CZ2420100000002901891524

BIC/SWIFT:FIOBCZPPXXX

PayPal: broz.rimmer@gmail.com